6 powodów, dla których kobiety zostawiają mężczyzn, których kochają

Miłość nie wydaje sądów, nie ma planu, nie kieruje się uprzedzeniami i nie jest fanatyczna.

Miłość nie ma konkretnej definicji. Jest uczuciem przekraczającym granice, burzącym ściany i zahamowania. Istnieje bez wysiłku. Bycie w związku wymaga jednak pracy, jeśli chcemy, by stał się on tańcem pełnym lekkości i wdzięku. Jeśli brakuje tej lekkości, związek kończy się katastrofą. To w tych momentach pytamy siebie: „Co się stało?”

Oto 6 powodów, dla których kobiety zostawiają mężczyzn, których kochają:

1. Czują się samotne

Kobieta potrzebuje czuć, że się liczy. Jeżeli jej mężczyzna nie wspiera jej lub ona myśli, że jej nie wspiera, to wielokrotnie nie znajduje motywacji do kontynuowania związku. Kobiety często są opiekunkami. Kiedy są w związku mają tendencję by wierzyć, że mężczyzna jest ich całym światem. Czasem w sytuacji, gdy trafią na mężczyznę ze skłonnością do unikania bliskości, ciężar samotności związku z kimś emocjonalnie nieobecnym jest nie do zniesienia. Kobieta uświadamia sobie, że nie jest w stanie przebić się przez mur unikania i chłodu uczuciowego. Jeżeli miłość i uwaga nie są odwzajemniane, zdają sobie sprawę, że nie chcą zostawać w takim związku – mają poczucie, że bycie w takiej relacji nic im nie daje.

2. Nie czują się cenione

Jednym z bardziej krzywdzących kobiety zachowań jest bycie nieobecnym duchowo, kiedy ona mówi. Kobietę poruszają słowa. Potrzebuje czuć, że jest rozumiana, akceptowana, szanowana i wspierana. Jeżeli dzieli się czymś ze swoim partnerem, robi to dlatego, żeby poczuć z nim więź. Szarmanckość jest mistrzostwem. Kobieta kocha proste akty komunikacji i miłości. Wyniesienie śmieci, zrobienie prania i wszystko, co podkreśla, że jest kim ważnym, dla kogo warto się starać. Kobieta odejdzie, choć z ciężkim sercem, jeżeli czuje, że jest traktowana jak coś oczywistego.

3. Nie czują się już seksowne

Ludzie są istotami seksualnymi. Jednak kobiety i mężczyźni często inaczej przeżywają swoją seksualność. Mężczyźni są biologicznie przystosowani do szybkich reakcji w tej sferze. Jeżeli chcą seksu, od razu są gotowi. Kobieta potrzebuje intymności, gry wstępnej i poczucia bycia pożądaną przez swojego mężczyznę. Rutyna jest pocałunkiem śmierci. Kobieta pragnie spontaniczności. Chce być uwodzona. Kobiety żyją w swojej głowie. Jest moment w życiu kobiety, kiedy zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli jej mężczyzna nie pożąda jej lub nie daje jej poczucia bycia wyjątkową (w łóżku i poza nim), to nadszedł czas, żeby odejść.

4. Nastąpiła znacząca życiowa zmiana

Wiek średni uderza w każdego inaczej. Większość kobiet nie potrzebuje wtedy nowego samochodu czy modnych ubrań. Potrzebują wiedzieć, ze są seksowne i pożądane przez swojego mężczyznę. Menopauza zaczyna wkraczać powoli w ich życie i to, co kiedyś było do zaakceptowania, teraz takie nie jest. Następuje życiowa zmiana: dzieci kończą studia, rodzice wymagają całodobowej opieki, pojawia się zagrożenie finansowe. Kobieta, która pokonała bez wsparcia raka lub inną chorobą także znajduje przycisk do wyłączenia mężczyzny ze swojego życia. Jeżeli nie ma poczucia wspólnoty i więzi, kobieta szybko zmieni swoje życie pozbywając się mężczyzny.

5. Kobiety nie chcą kogoś przewidywalnego

Mężczyźni czasami wpadają w rutynę komfortu. Im są starsi, tym mniej chcą uczestniczyć
w tym, co ich nie dotyczy. Tak dzieje się również, kiedy mężczyźni przechodzą poważny kryzys wieku średniego. Ale kobiety potrzebują chwil nieoczekiwanego szczęścia. Potrzebują wiedzieć, że się liczą. Nawet krótka notka na kubku z kawą jest wystarczająca, żeby wnieść poczucie uznania do związku. Dla kobiety mężczyzna nie jest czymś stałym/elementem wyposażenia. Jest towarzyszem.

6. Mężczyzna jest fizycznie nieobecny

Kobieta jest w stanie wiele zaakceptować, ale bycie z mężczyzną, który woli być poza domem, to zdecydowanie za dużo. W dzisiejszym świecie feminizmu kobieta nie potrzebuje mężczyzny, który będzie się o troszczył o jej byt. Potrzebuje partnera, który będzie pracował z nią ramię w ramię i doceniał jej obecność. Jeżeli mężczyzna jest bardziej zainteresowany spędzaniem czasu gdziekolwiek byle nie z nią, będzie chciała się od niego uwolnić. To może potrwać, ale im dłużej to przeciąga, tym gorszy jest koniec. Wie, że to koniec, kiedy nic duchowego i intelektualnego nie jest obecne.

Kobieta ewoluowała w naszym społeczeństwie. „Potrzeba” posiadania mężczyzny została zastąpiona „pragnieniem” dzielenia z nim życia. Jeżeli nie ma miłości, doceniania, dotyku, duchowej więzi, stymulacji intelektualnej lub obecności, kobieta wybierze życie w pojedynkę. Kobiety pracują tak samo ciężko jak mężczyźni. Tolerowanie towarzystwa, które nie jest stymulujące, nie wchodzi dłużej w grę. To sygnał, że należy ruszyć dalej.

Tekst inspirowany jest artykułem https://www.powerofpositivity.com/6-reasons-women-leave-the-men-they-love/. Merytoryczne poprawki wprowadziła Joanna Sobkowiak

Tłumaczenie: Urszula Sobkowiak