Joanna Sobkowiak-Strzelecka – psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Psycholog, terapeuta i trener pracująca w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu i Terapii Systemowej.

Od 2007 r. pracuję jako psycholog. Szybko przekonałam się, że psychoterapia to ten kawałek psychologii, którym chcę się zajmować, i dzięki któremu z chęcią chodzę do pracy. Łączę swoje zawodowe obowiązki z pasją, a to pozwala mi pozostawać ciągle zainteresowaną pomocą innymi i towarzyszeniem im w rozwoju.

To przywilej móc uczestniczyć w tym, jak ludzie odkrywają najlepszą wersję samych siebie, jak zmieniają się i coraz więcej czerpią z życia, kontaktów ze swoimi bliskimi, ze swojej pracy. Brzmi to może trochę pompatycznie, ale tak właśnie jest. Praca z ludźmi, którzy postanowili wziąć własne życie w swoje ręce, to wspólne stwarzanie takiej sytuacji i takiej znajomości siebie, by mogli oni dokonywać wolnych wyborów. Uświadomienie sobie, że wszystkie możliwości leżą w rękach pragnącego zmiany często nie jest odkryciem przyjemnym, ale zaakceptowanie tego i skorzystanie z tej wiedzy gwarantuje sukces.

Moim zadaniem jest towarzyszyć w tym procesie i oswoić mojego rozmówcę z nową perspektywą. Jest to możliwe dzięki tworzeniu relacji pełnej zaufania, dobrej woli obu stron i współpracy. W trakcie spotkań dużo czasu poświęcamy na zbudowanie takiego kontaktu, który pozwoli w bezpiecznej atmosferze stanąć twarzą w twarz z prawdziwym „Ja” każdego klienta.

Mój gabinet jest miejscem, w którym można porozmawiać o tym, co najbardziej trapi, sprawia ból i nie daje spać. Spodziewanym efektem psychoterapii są zmiany podnoszące możliwości rozwojowe człowieka, uzyskanie zmiany w sferach problemowych, zwiększenie satysfakcji i chęci do życia.