Psycholog dziecięcy

Psychoterapia dzieci w naszym gabinecie opiera się na potwierdzonym w badaniach i doświadczeniu przekonaniu, że prawidłowy rozwój dziecka jest możliwy dzięki emocjonalnej więzi ze swoim opiekunem czy opiekunami. Również relacja terapeutyczna dziecka i psychologa opiera się na umiejętności dostosowania się terapeuty do aktualnych potrzeb emocjonalnych dziecka i wspieraniu go w rozwoju niezbędnych umiejętności oraz dawaniu mu takiego rodzaju wsparcia, jakiego potrzebuje. Innych działań wymaga praca z dzieckiem nieśmiałym, a inna z dzieckiem nadpobudliwym czy takim, które przeżywa żałobę lub skutki traumy. Jednak zawsze trzeba wziąć pod uwagę to, że bez wypracowania relacji zaufania nie jest możliwa żadna zmiana. Wymaga to czasu i cierpliwości oraz współpracy ze strony rodziców.

Zazwyczaj spotkania z dzieckiem przeplatane są spotkaniami z opiekunami. Pomaga to rodzicom/dorosłym zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się w wyniku przeżywanych trudności i terapii z ich dzieckiem, a także z nimi samymi oraz przyczynia się do postępowania pozytywnych zmian, również poza gabinetem psychologa dziecięcego. Z czasem rodzice stają się ekspertami w pomaganiu swojemu dziecku, ponieważ psychoterapeuta pokazuje im, jakie działania najlepiej służą ich podopiecznemu. W naszej placówce mogą liczyć Państwo na profesjonalną pomoc fachowców. Psycholog zapewnia u nas szereg skutecznych sesji zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Profesjonalna poradnia psychologiczna

Rodzice, którzy decydują się na skorzystanie z pomocy psychologa dziecięcego w gabinecie „Sens”, spotkają się na pewno z terminami takimi jak rodzicielstwo bliskości, budowanie więzi z dzieckiem i krąg ufności. Rodzice będą często zachęcani do rozprawienia się z powszechnie uznawanymi stereotypami dotyczącymi wychowywania dzieci oraz bycia dobrymi opiekunami. Pozwoli to im odetchnąć z ulgą i cieszyć się rodziną, która radzi sobie z problemami oraz czerpać dużo radości z przebywania razem. Wystarczy odbyć kilka skutecznych sesji w naszej poradni psychologicznej, żeby zauważyć, jak obiecujące rezultaty przynoszą tego typu spotkania.

Istotną sprawą, którą często porusza psycholog dziecięcy, jest dobre dopasowanie dziecka do środowiska. Psychoterapeuta wraz z rodzicem szuka takich sposobów współdziałania opiekunów i podopiecznego, by zapewnić maksymalne dostrojenie otoczenia do potrzeb, możliwości, cech i stylów jego zachowania. Brak takiego dopasowania skutkuje często tak zwanymi trudnymi zachowaniami dzieci oraz frustracją rodziców próbujących stosować „dobre rady”, które działają na innych maluchów. Z naszego doświadczenia wynika, że warto przyjrzeć się jakości dopasowania środowiska do dziecka, zanim się je zdiagnozuje. Często już drobne korekty okazują się wystarczające.

Zapraszamy na wstępną konsultację, która pozwoli wspólnie ustalić, jaki rodzaj współpracy i wsparcia będzie najbardziej pomocny w przypadku Państwa rodziny i dziecka.